Skip to content

Manifesto

Věříme ve svobodu projevu: v ochranu práva mluvit – a práva poslouchat. Věříme v univerzální přístup k nástrojům projevu.

Za tímto účelem se snažíme dát každému, kdo chce hovořit, prostředky k projevu – a každému, kdo chce projev poslouchat, prostředky k naslouchání.

Projevy nejsou, díky novým nástrojům, kontrolovány těmi, kteří disponují možnostmi publikovat a distribuovat, ani vládami, které by omezovaly myšlenky či komunikaci. Sílu tisku může nyní využívat každý. Každý může předat svá sdělení světu.

Snažíme se o vybudování mostů přes propasti, které rozdělují lidstvo, a to tak, abychom se vzájemně lépe pochopili. Snažíme se vzájemně efektivněji spolupracovat a jednat s větší silou.

Věříme v sílu přímého spojení. Pouto mezi osobnostmi z různých částí světa je osobní, politické a mocné. Věříme v komunikaci napříč hranicemi, která je nezbytná pro svobodnou budoucnost, properitu a udržitelnost života všech obyvatel této planety.

Pokračujeme v naší práci a projevech jako jednotlivci, ale snažíme se identifikovat a prosazovat naše sdílené zájmy a cíle. Zavazujeme se k vzájemnému respektu, pomoci, výuce, přijímání a naslouchání jeden druhému.

Jsme Global Voices.

Click here for Global Voices Manifesto in other languages.

Advertisements
No comments yet

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: